19th Ave New York, NY 95822, USA

Praca w korporacji, Warszawa – oferty, zarobki, wymagania

praca w korporacji

W Warszawie swoje siedziby ma bardzo wiele dużych firm związanych z branżą usługową, telekomunikacyjną, technologiczną czy należących do sektora finansowego. Nic zatem dziwnego, że zapotrzebowanie na pracowników korporacyjnych wciąż jest duże.

Od dawna korporacje nie kojarzą się już z amerykańskimi filmami. Etat w wielkich firmach jest codziennością setek tysięcy mieszkańców polskich miast. Jak znaleźć taką pracę i kto może spróbować w niej swoich sił?

Warszawa, korporacje

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech korporacji jest ich hierarchiczna struktura, która wyznacza ścieżkę awansu pracownika, poczynając od pozycji „juniora”. To oznacza, że szukając pracowników na stanowiska kierownicze, korporacje najczęściej rozpoczynają od rekrutacji wewnętrznej. Dzięki temu dają zatrudnionym poczucie, że warto związać się z przedsiębiorstwem na dłużej, gdyż nawet osoby zajmujące najniższe stanowiska mogą awansować, podnosić swoje kwalifikacje i rozwijać się w firmie.

Czynności służbowe pracowników korporacji podlegają ściśle ustalonym wytycznym i są nieustannie kontrolowane. Za pomocą specjalnych wskaźników mierzy się wydajność zatrudnionych oraz monitoruje postępy w pracy.

Ponadto w większości dużych korporacji w Warszawie znajdują się rozbudowane działy, na przykład księgowości, IT czy HR, zajmujące oddzielne pomieszczenia lub piętra. Ponieważ pracowników jest dużo, kontakty między nimi określają różnego rodzaju formalne procedury. W związku z tym niektóre firmy organizują dla pracowników wyjazdy integracyjne czy spotkania, w czasie których ci mogą się lepiej poznać.

Korpo praca – wymagania

By rozpocząć w Warszawie pracę w korporacji, wcale nie potrzebujemy wykształcenia kierunkowego. Co więcej, wiele dużych firm chętnie zatrudnia osoby bez doświadczenia, ale znające na przykład kilka języków obcych. Tacy pracownicy stopniowo wdrażani są w kolejne projekty, a ich niestandardowe umiejętności (np. językowe) stanowią dodatkowy atut i są chętnie wykorzystywane przez korporację.

Przeglądając oferty pracy w korporacji, pamiętajmy jednak, że nie jest to dobre miejsce zatrudnienia dla każdego. Niektórym osobom trudno przystosować się do licznych procedur, jakim podlegają pracownicy korporacji.

Praca w korporacji – opinie

Wielu osobom praca w dużej korporacji kojarzy się bardzo źle. Niezliczone żarty opisują trudy życia „korpoludków” i wyśmiewają nowomowę, którą podwładni i przełożeni posługują się na co dzień. W Internecie znaleźć można setki relacji o tym, jak praca w wielkiej firmie doprowadziła do załamania nerwowego czy wypalenia zawodowego.

Z pewnością w niektórych przypadkach presja związana z daną pracą biurową rzeczywiście odbiła się na zdrowiu zatrudnionych, należy jednak pamiętać, że również w korpo świecie w ostatnich latach wiele się zmienia. Między innymi z uwagi na nowe wymogi rynku pracy – w tym niższe bezrobocie, większą konkurencyjność pracownika czy wymagania młodego pokolenia względem równowagi między życiem prywatnym i zawodowym.

Nowe trendy w zarządzaniu podkreślają znaczenie rzeczywistego zaangażowania pracownika w wykonywane obowiązki służbowe. Wiele firm, czerpiąc przykłady z zachodnich gigantów technologicznych, stara się stworzyć warunki sprzyjające nie tylko pracy, ale też odpoczynkowi i rozrywce. Co prawda pokoje do drzemek w polskich firmach wciąż są rzadkością, jednak coraz częściej oferuje się szereg benefitów i udogodnień, które mają zatrzymać pracowników w przedsiębiorstwie na dłużej.

Praca w korporacji – oferty

Jak znaleźć pracę w korporacji? Warszawa stwarza tu całkiem spore możliwości. Najwięcej ofert znajdziemy w Internecie. Warto również przeglądać strony internetowe konkretnych, interesujących nas firm. Znaleźć możemy na przykład ogłoszenia o pracę na stanowisko:

  • przedstawiciela handlowego,
  • specjalisty do spraw personalnych,
  • praktykanta w dziale księgowości,
  • młodszego specjalisty ds. obsługi klienta,
  • przedstawiciela handlowego.

Zarobki w korporacjach

Praca w dużej firmie często równoznaczna jest ze stabilnością finansową, a także licznymi bonusami – jak karty do siłowni, bilety do kina czy bony świąteczne. Jeśli chodzi o zarobki w korporacjach, te różnią się w zależności od zajmowanego stanowiska. Przykładowo, miesięczne wynagrodzenie całkowite project managera wynosi 6250 zł brutto. Mediana miesięcznej pensji analityka sprzedaży wynosi 5530 zł brutto.

Zostaw komentarz