19th Ave New York, NY 95822, USA

Rodzaje CV – które dla kogo najlepsze?

CV

Czy możemy znaleźć uniwersalny wzór CV? Czy dokumenty aplikacyjne kandydata na stanowisko kierownicze w agencji reklamowej będą wyglądać podobnie jak kandydata do pracy w markecie? Nie ma szablonów, które sprawdzą się na każdą okazję – dlatego też liczy się indywidualne podejście.

Komu zaleca się stworzenie życiorysu zawodowego w formie klasycznej?

Z pewnością osobom, które chcą aplikować na oferty pracy w Warszawie w takich branżach jak finanse czy prawo. Uporządkowany, niezbyt fantazyjny dokument to dobre rozwiązanie w przypadku kandydatów, którzy chcą uwypuklić swoje wykształcenie. Dlatego w klasycznym CV sekcja dotycząca edukacji jest zwykle mocno rozbudowana – można podać takie informacje jak m.in. specjalizacja, tytuł naukowy, nazwa uczelni, wydział oraz temat pracy dyplomowej. Jeśli musisz opisać doświadczenie, a jest ono niewielkie, to skup się przede wszystkim na oczekiwaniach pracodawcy. Przy tworzeniu klasycznego CV można skorzystać z licznych szablonów lub kreatorów.

Kiedy postawić na CV nowoczesne (profesjonalne)?

Tutaj nacisk kładzie się na doświadczenie i osiągnięcia kandydata. Elementy, których nie może zabraknąć w takim życiorysie, to podsumowanie i cel zawodowy, a także linki do mediów społecznościowych. Tu można zamieścić adres, pod którym rekruter znajdzie naszego bloga lub rekomendacje poprzednich pracodawców. Tego typu CV zazwyczaj piszą osoby mające na koncie wiele sukcesów, a rzadziej kandydaci szukający pierwszej pracy w Warszawie.

W jakich sytuacjach warto przygotować CV funkcjonalne?

Tu przebieg zatrudnienia czy historia edukacji nie mają tak dużego znaczenia. Można z kolei skupić się na wybranych kwalifikacjach i tym samym dostosować CV do swoich kompetencji oraz wymagań pracodawcy. Tego rodzaju dokument umożliwia ukrycie luki w zatrudnieniu oraz wyróżnienie kluczowych umiejętności.

Kiedy stworzyć kreatywny dokument?

Kreatywne CV można przygotować np. w formie video lub infografiki. Niektórzy dodają do dokumentu wykresy lub zdjęcia. Takie CV sprawdzi się, jeśli szukasz pracy w branży medialnej lub reklamowej.

Zostaw komentarz