19th Ave New York, NY 95822, USA

Praca zdalna – co to?

praca zdalna

Praca zdalna – warunki

Praca zdalna polega na wypełnianiu zadań poza siedzibą firmy. Często nazywa się ją też e-pracą. W większości przypadków najważniejszym warunkiem, jaki należy spełnić, aby móc wykonywać w ten sposób obowiązki, jest dostęp do internetu. Pracownicy za pomocą maila lub transferu sieciowego przesyłają szefowi wyniki swojej pracy. Artykuł 67. Kodeksu pracy mówi, że: „Praca może być wykonywana regularnie poza zakładem pracy, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu przepisów o świadczeniu usług drogą elektroniczną (telepraca). Telepracownikiem jest pracownik, który wykonuje pracę w warunkach określonych w § 1 i przekazuje pracodawcy wyniki pracy, w szczególności za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej”.

Praca zdalna – umowa o pracę

Praca zdalna w domu jest najczęściej wykonywana na zasadzie freelance. Dla wielu osób ceniących sobie swobodne zarządzanie czasem jest to najlepsze rozwiązanie.
Przy takim trybie wypełniania obowiązków w większości przypadków podpisuje się umowy cywilnoprawne (umowa o dzieło oraz umowa-zlecenie). Nie ma przeciwwskazań do zdalnego wykonywania zadań przy umowie o pracę. Wszystko zależy od specyfiki firmy, w której jest się zatrudnionym. Przy niektórych zawodach nie ma możliwości pracy z domu. Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wprowadzenie pracy zdalnej przez kilka dni w miesiącu.

Minusem zdalnego wykonywania zadań jest nieregularność zleceń. W niektórych okresach pracy bywa sporo, podczas gdy w innych miesiącach uda się znaleźć tylko kilka ofert. Brak comiesięcznych wypłat może okazać się problemem, gdy ktoś stara się o kredyt.

Praca zdalna – oferty pracy

Ofert pracy zdalnej jest obecnie sporo. Większość z nich można znaleźć za pomocą Internetu. W taki sposób zarabiać mogą tłumacze, copywriterzy, graficy komputerowi, programiści. Uczniowie i studenci znajdą ogłoszenia dotyczące np. uzupełniania baz danych czy przepisywania tekstów. Dla niektórych wymarzoną pracą jest testowanie kosmetyków bądź innych produktów i pisanie opinii na wyznaczonych stronach internetowych.

Praca zdalna – Warszawa

Mieszkańcy Warszawy raczej nie będą mieli problemu ze znalezieniem ofert pracy zdalnej. Jest to dobre rozwiązanie dla studentów lub młodych mam, które nie chcą zostawiać małego dziecka pod okiem opiekunki. Zdalne wykonywanie obowiązków pozwala na większą swobodę dysponowania swoim czasem. Młodzi ludzie często łączą zajęcia zarobkowe z podróżami. Powszechny dostęp do Internetu daje spore możliwości, dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Zostaw komentarz