19th Ave New York, NY 95822, USA

Miasto perspektyw i marzeń

jak mieszka się w stolicy

Warszawa dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi jawi się jako synonim sukcesu i luksusu. W związku z tym stolica jest najczęściej wybieranym ośrodkiem akademickim w kraju. Swoje marzenia starają się usilnie urzeczywistniać faktycznie grupy studenckie. Młodzi ludzie, którzy podejmują tu studia, od razu rozglądają się za ciekawą pracą, która nie tylko ma przynieść zarobek, ale także doświadczenie. Dlatego też tutejsi pracodawcy chętnie przyjmują pod swoje skrzydła młodych, jeszcze uczących się ludzi.

Inwestycje

Warszawa to także atrakcyjne miasto dla ludzi biznesu i inwestorów. Ze względu na wysoko rozwinięty rynek pracy i zapotrzebowanie na specjalistów wysokiej klasy, wielu z nich decyduje się na relokację. Podyktowane jest to bardzo dobrymi warunkami finansowymi oraz dodatkowymi świadczeniami. Inwestorzy już dawno odkryli warszawski rynek i ciągle rozbudowują tu swoją bazę. Co za tym idzie, rynek pracy stale się rozrasta. Stale powiększa się także oferta wydarzeń kulturalnych, które coraz częściej mają wydźwięk międzynarodowy.

Nieruchomości

Nowych inwestycji przybywa niemal proporcjonalnie do napływającej do stolicy ludności. W ślad za tym ceny mieszkań także rosną. Średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w Warszawie wynosi kilka tysięcy. Kwota uzależniona jest od dzielnicy, w której planujemy zakup. Nie bez znaczenia są tu udogodnienia komunikacyjne jak bliska odległość do metra i małe korki. Za mieszkanie na Mokotowie trzeba zapłacić średnio 8300zł za m2, na Wilanowie 7900zł, a na Ursynowie 7700zł. Najtańsze mieszkania znajdziemy obecnie w Ursusie, na Włochach, czy Białołęce. Na studentów, którzy w poszukiwaniu wykształcenia i kariery zawodowej wybierają się do stolicy, czeka szeroka oferta wynajmu nieruchomości oraz domy akademickie. Sam rynek nieruchomości powiększa się bardzo szybko.

Otwartość

Warszawa jest miastem otwartym na przyjezdnych. Nie ma tu barier kulturowych, czy językowych. Wszystko jest zbalansowane i przyjazne zarówno dla obcego kapitału pod względem inwestycyjnym, jak i napływowej ludności zagranicznej.

Warszawa wygrywa w wielu konkursach i plebiscytach ogólnorozwojowych. Miasto ciągle idzie do przodu.

Podsumowując stolica to miasto atrakcyjne dla studentów, pracowników i inwestorów. Wysoko rozwinięta infrastruktura, kapitał ludzki oraz nowoczesne, rozbudowane zaplecze biznesowe to główny czynnik przyciągający różne grupy śniące swój warszawski sen. Miasto praktycznie nigdy nie zasypia, tak wiele się tu dzieje. Od festiwali, po maratony, w których może uczestniczyć każdy. Jest to także miejsce sprzyjające rozwojowi i przedsiębiorczości ludzi młodych. W Warszawie powstaje najwięcej startupów z branży technologicznej i kreatywnej w Polsce.

Zostaw komentarz