19th Ave New York, NY 95822, USA

Skrót informacyjny o Warszawie

informacje o Warszawie

Warszawa, stolica to symbol wielu przemian w Polsce. To także największe pod względem liczby mieszkańców i powierzchni miasto w Polsce. Miasto zamieszkuje 1 753 977 mln mieszkańców. Tutejsza ludność stanowi 4,5% mieszkańców całego kraju. Z roku na rok przybywa mieszkańców, którzy osiedlają się tu na stałe ze względu na rynek pracy. Spora część mieszkańców Warszawy to osoby niezameldowane i studenci.

Powiew historii

Podczas II wojny światowej Warszawa poniosła ogromne straty w ludziach i infrastrukturze. Dzięki przybyłej tu ludności w okresie powojennym udało się odbudować stolicę Polski oraz zasiedlić ją na nowo. Obecnie to wysoko rozwinięty ośrodek gospodarczy i synonim luksusu dla wielu Polaków.

Architektura i infrastruktura

Zrekonstruowane dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców całego kraju Stare Miasto zachwyca na nowo. W 1980 roku zostało umieszczone nawet na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Warszawie jest wiele pięknych miejsc, które przyciągają turystów oraz samych mieszkańców w ramach wypoczynku. Takim miejscem są. m.in. Łazienki Królewskie, Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie, Pole Mokotowskie, czy Park Kultury w Powsinie. Zmodernizowana infrastruktura transportu komunikacji publicznej: metro, tramwaje, autobusy, pociągi podmiejskie pozwala na sprawne i szybkie poruszanie się w obszarze miasta i miejscowościach przylegających. Międzynarodowy Port Lotniczy im.Chopina jest w grupie najlepszych w Europie.

Turystyka i życie

Oferta kulturalna i rozrywkowa na wielu poziomach jest ogromna. Można śmiało powiedzieć, że Warszawa nigdy nie zasypia. Oferta akademicka i ilość uczelni w mieście sprawia, że jest to najchętniej wybierany kierunek studiów nie tylko przez polskich maturzystów. Ze względu na historię i szeroką ofertę skierowaną do turystów, jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez Niemców i Anglików.

Rynek pracy

Warszawski rynek pracy zdecydowanie odczuwa już skutki zamiany, jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich 5 lat. Rynek pracownika stał się faktem. Ofert pracy jest wiele, nie zawsze idzie to w parze z kandydatami gotowymi podjąć pracę. W chwili obecnej pakiet benefitów, czy wynagrodzenie na określonym poziomie nie są wystarczającą kartą przetargową w walce o pracownika. Warszawa jest drugim miastem w Polsce pod względem wysoko rozwiniętych nowoczesnych usług biznesowych. Jednak grupą najbardziej poszukiwaną są wysoko wykwalifikowani specjaliści IT oraz kierowcy autobusów. Szerzej na temat rynku pracy oraz pozostałych dziedzin dotyczących Stolicy przeczytasz w poszczególnych zakładkach.

Zostaw komentarz