19th Ave New York, NY 95822, USA

Turystyczny raj w Warszawie

Warszawa dla turysty

Warszawa jest tak dużym i ciekawym miastem, że nie da rady w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystkiego. Nawet weekend na zwiedzanie stolicy to zbyt mało. Z resztą Warszawa przyciąga licznie turystów nie tylko z Polski, ale także z wielu zakątków świata.

Turystyka w Warszawie

Warszawa tuż obok Krakowa jest najbardziej rozpoznawalnym miastem wśród turystów zagranicznych. W 2016 roku w celach turystycznych przyjechało do Warszawy blisko 20 milionów osób.

Turystyka to złote jajo dla stolicy. Dzięki temu sektorowi do budżetu państwa wpływa do co roku kilkanaście miliardów złotych. Co ważne turystyka przyczyniła się do znacznego wzrostu zatrudnienia.

Chętnie i często przyjeżdżają do Warszawy turyści z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Największą popularnością wśród miejsc odwiedzanych przez turystów, nie tylko zagranicznych cieszą się: Starówka, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, czy Centrum Nauki Kopernik.

Co warto zobaczyć?

Wśród wielu ciekawych miejsc jakimi dysponuje Warszawa, warto stworzyć sobie na początek wizyty listę 10 miejsc, które warto zobaczyć w pierwszej kolejności. Wybierając się na zwiedzanie miasto zdecydowanie najlepiej zacząć ją od warszawskiej Starówki.

Niepowtarzalna atmosfera zwłaszcza w okresie letnim i świątecznym unosi się na Rynkiem Starego Miasta. Nowe Miasto z kolei to miejsce wielu plenerowych imprez dostępnych dla każdego. Urocze małe uliczki, wielkomiejski gwar to prawdziwy klimat Warszawy.

Kolejnym punktem są Łazienki Królewskie. To niesamowity zabytkowy kompleks parkowo-pałacowy w sercu miasta. Liczne zabytki architektury i dzieł sztuki w połączeniu z niesamowicie barwnymi ogrodami to miejsce, które zapada w pamięci na długo.

Pałac Kultury i Nauki ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedno jest pewne, trzeba tam zajrzeć i koniecznie wyjechać na 30. piętro tarasu widokowego. W środku znajdują się muzea, kino, teatry, sale koncertowe, czy siedziby akademickie.

W Muzeum Powstawania Warszawskiego pora zatrzymać się nieco dłużej. Symbol Polski Walczącej. Tu czas się zatrzymuje, a serce zaczyna bić szybciej. Niesamowita lekcja historii, której nie zapomina się nigdy, tam samo jak wizyty w Muzeum Historii Żydów Polskich, czy Muzeum Narodowym.

Na miłośników eksperymentów czeka raj w Centrum Nauki Kopernik, a fajni sportu koniecznie powinni odwiedzić Stadion Narodowy PGE. Gdy pogoda dopisuje absolutnym hitem jest spędzanie czasu nad Wisłą, gdzie można poleżeć na plaży lub leżaku i przy dźwiękach muzyki zjeść i wypić coś dobrego.

Zostaw komentarz