19th Ave New York, NY 95822, USA

Nowoczesne instytucje kultury i nauki, które koniecznie trzeba odwiedzić

nowoczesne instytucje kultury i nauki

W stolicy nie brakuje ciekawych ekspozycji, a muzea są odwiedzane nie tylko przez wycieczki szkolne. Które muzea i placówki edukacyjne cieszą się największą popularnością?

1. Muzeum Powstania Warszawskiego

Działające od 2004 roku (otwarcie nastąpiło w przededniu 60 rocznicy Powstania Warszawskiego) muzeum posiada multimedialną ekspozycję. Celem twórców było stworzenie powstańczego klimatu poprzez połączenie tego, co dawne z nowoczesnością. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik audiowizualnych autorzy pokazują codzienne życie Warszawy w czasie II wojny światowej.

2. Centrum Nauki Kopernik

Głównym celem założycieli jest popularyzacja wiedzy naukowej. Goście mają możliwość przeprowadzania doświadczeń na interaktywnych wystawach. W Centrum Nauki Kopernik znajdziemy m.in. pracownię robotyczną, laboratorium fizyczne i chemiczne oraz planetarium.

3. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Ta nowoczesna instytucja kultury pokazuje dzieje Żydów na polskich ziemiach na przestrzeni 1000 lat. Interaktywna wystawa oddziałująca na wszystkie zmysły przybliża m.in. kulturę żydowską i historię Holocaustu. Warto jednak podkreślić, że autorzy nie skupiają się jedynie na losach Żydów w czasie II wojny światowej, a także na wkładzie tego narodu w rozwój polskiej nauki czy gospodarki.

Kiedyś zwiedzanie muzeów wielu osobom jawiło się jako nudny punkt wycieczki. Współczesne muzea są zupełnie inne, a zastosowanie nowoczesnych technologii wzmaga zaangażowanie odwiedzających. Co więcej, użycie multimediów to forma przystępna dla dzieci.

Nowoczesne muzea to szansa na ciekawą pracę w stolicy nie tylko dla muzealników, absolwentów historii czy archiwistyki. Instytucje kultury zatrudniają naukowców, specjalistów do spraw programów publicznych, specjalistów do spraw aplikacji biznesowych, a także specjalistów do spraw marketingu. Z pewnością tego typu oferty pracy w Warszawie powinny obserwować osoby, dla których nauka jest prawdziwą pasją.

Zostaw komentarz