Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powstała w 1994 r. w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Jesteśmy największą Agencją płatniczą w Europie. Zajmujemy się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udzielamy pomocy ze środków krajowych. Zatrudniamy ponad 11 tys pracowników w całej Polsce. Naszym pracownikom oferujemy stałe zatrudnienie, przejrzyste zasady wynagradzania, możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
poszukuje kandydata do pracy na stanowisku:

Inspektor / Główny Specjalista w Departamencie Baz Referencyjnych i Kontroli Terenowych
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: ARiMR/DBRiKT/10/24

Stanowisko pracy ds. zapewnienia prawidłowości realizacji czynności kontrolnych w ramach działań rolnośrodowiskowych, zalesień

Liczba poszukiwanych kandydatów/ wymiar etatu: 1 osoba/ 1 etat - umowa o pracę

Oferujemy:
  • Przejrzyste zasady wynagradzania,
  • Możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,
  • Pracę w największej agencji płatniczej w Europie.
Główne obowiązki:
  • Przygotowanie i aktualizacja książek procedur i instrukcji realizacji kontroli w zakresie:
    • Zalesianie gruntów rolnych,
    • Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów,
    • Inwestycje leśne lub zadrzewieniowe,
  • Opracowanie materiałów szkoleniowych i informacyjnych oraz prowadzenie szkoleń z ww. zakresu;
  • Zgłaszanie i testowanie modyfikacji aplikacji informatycznych obsługujących w/w działania;
  • Analiza i raportowanie wyników kontroli w w/w zakresach;
  • Współpraca przy sporządzaniu planów kontroli w zakresie realizowanych działań,
  • Prowadzenie nadzoru merytorycznego nad biurami kontroli na miejscu w zakresie poprawności realizacji czynności kontrolnych w ww. zakresie, w tym wyjazdy terenowe;
  • Udział w misjach audytowych, udzielanie odpowiedzi na ustalenia i rekomendacje oraz monitoring wdrażania rekomendacji audytów zewnętrznych i wewnętrznych;
  • Opiniowanie aktów prawnych związanych z wdrażaniem i kontrolą w ww. zakresie, tworzenie propozycji rozwiązań legislacyjnych przy współpracy z innymi departamentami i MRiRW.
Wymagania konieczne:
  • Wykształcenie wyższe o kierunku przyrodniczo-techniczny, rolnictwo, ogrodnictwo, leśnictwo, ochrona środowiska, inżynieria środowiska, technicznym – geoinformatyka, geodezja, kartografia, geografia, gospodarka przestrzenna,
  • Doświadczenie w realizacji zadań o podobnym zakresie;
  • Samodzielność, kreatywność, zaangażowanie i inicjatywa, odpowiedzialność, sumienność, umiejętność logicznego myślenia i argumentowania;
  • Gotowość do wyjazdów służbowych,
  • Znajomość pakietu MS Office (World, Power Point).
Wymagania pożądane:
  • Znajomość problematyki w zakresie obsługi funduszy UE dla rolnictwa,
  • Umiejętność obsługi aplikacji służących do analizy/raportowania,
  • Znajomość pakietu MS Office (Excel, Access),
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B,
  • Prawo jazdy kat.B.
Wymagane dokumenty i oświadczenia:
  • Kwestionariusz dla kandydata wraz z oświadczeniem dotyczącym przetwarzania danych osobowych załączony do ogłoszenia (Treść oświadczenia jest do pobrania na dole ogłoszenia)
  • List motywacyjny
  • Kserokopie/skany dokumentów potwierdzających wykształcenie.

Możliwość zatrudnienia osoby niepełnosprawnej