19th Ave New York, NY 95822, USA

Co robić w stolicy zimą?

Co robić w stolicy zimą

Warszawa to miasto, które żyje całym rokiem. Latem mieszkańcy chętnie spędzają czas w parkach czy na plaży miejskiej. Kino samochodowe, koncerty plenerowe, kajaki czy pikniki- te atrakcje są zarezerwowane na ciepłe dni, ale to wcale nie znaczy, że zimą wszyscy się nudzą.

Kino i teatr

To właśnie jesienią i zimą kina oraz teatry przeżywają prawdziwe oblężenie. W stolicy znajduje się ponad 30 stałych teatrów, w tym teatry dramatyczne, komediowe, operetkowe i operowe, dziecięce oraz niezależne. Do najbardziej cenionych warszawskich teatrów zalicza się: Teatr Narodowy, Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka, Teatr Rozmaitości, Teatr Kwadrat czy Teatr Polski.

W Warszawie znajduje się kilkadziesiąt kin i to nie tylko multipleksów. Nadal wiele osób stawia na kino niezależne. Kina studyjne, które od lat cieszą się uznaniem, to m.in. kino Luna, Muranów, Kinoteka, Ada czy Iluzjon. W tego typu miejscach można zobaczyć dużo więcej niż popularne hity – tutaj odbywają się spotkania z twórcami kina niezależnego i pokazy alternatywnych produkcji.

Rodzinna rekreacja

Oczywiście zimową porą koniecznie trzeba obejrzeć świąteczną iluminację, która zdobi Krakowskie Przedmieście. Nie każdy wie, ale jest ona zaliczana do jednej z najokazalszych w całej Europie, a łączna długość wszystkich ozdób wynosi blisko 680 km. Jeśli mowa o rodzinnych spacerach to nie można też przegapić pokazu w ramach Królewskiego Ogrodu Światła.

Jeśli lubisz sporty zimowe, ale nie możesz sobie pozwolić na wyjazd w góry, to pamiętaj, że na nartach zawsze można pojeździć na Górce Szczęśliwickiej. Osobom zainteresowanym rekreacją polecamy też skateparki, lodowiska, baseny czy skakanie na trampolinie.

Oczywiście w mieście, w którym jest moc atrakcji kulturalnych, nie brakuje etatów dla osób z wykształceniem artystycznym. Praca w Warszawie w teatrze czy przy organizacji imprez masowych to niezwykle ciekawa perspektywa, a przy obsłudze klienta znajdzie się zajęcie również dla studentów.

Zostaw komentarz