Specjalista / Specjalistka ds. Księgowości
Miejsce pracy: Warszawa
Opis stanowiska
  • sprawdzanie dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym,
  • dekretowanie, kontrolowanie, wprowadzenie i zatwierdzanie w systemie finansowo-księgowym faktur sprzedaży, not obciążeniowych oraz dokumentów kosztowych,
  • wystawianie kompensat należności i zobowiązań,
  • analiza i windykacja należności,
  • uzgadnianie sald z odbiorcami,
  • księgowanie wyciągów bankowych,
  • przygotowywanie raportów dotyczących sprzedaży i należności,
  • archiwizowanie dokumentów księgowych.
Wymagania
  • wykształcenie wyższe (preferowany kierunek: finanse lub ekonomia),
  • minimum 3 - letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • praktyczna znajomość zagadnień księgowo-podatkowych,
  • praktyczna znajomość obsługi programu MS Excel,
  • znajomość programu SAP będzie dodatkowym atutem,
  • znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem,
  • dokładność i skrupulatność,
  • umiejętność współpracy w zespole.
Oferujemy
  • pracę w renomowanej firmie - jednej z najlepszych spółek budowlanych w Polsce – laureata rankingu POLANDS BEST EMPLOYERS 2022 i 2023,
  • proces wdrożenia do firmy zainaugurowany przez dzień adaptacyjny w centrali w Warszawie,
  • formę zatrudnienia: kolejno okres próbny, umowę na czas określony, umowę na czas nieokreślony,
  • stabilne zatrudnienie – możliwość długofalowej współpracy przy kolejnych projektach realizowanych przez firmę,
  • możliwość rozwoju oraz awansu w firmie tworzonej przez ludzi z pasją – wielu naszych kierowników budów i kontraktów oraz koordynatorów i kierowników zespołów pochodzi z awansów wewnętrznych,
  • transparentny system premiowy,
  • pracę w zróżnicowanym zespole (pod względem doświadczenia, wieku i płci),
  • atmosferę budującą zaangażowanie – konkursy z nagrodami i inicjatywy wewnętrzne dla pracowników takie jak konkurs na zdjęcia z wakacji, konkurs na zdjęcia świątecznej dekoracji biura, konkursy ekologiczne, ponadto obchodzimy m.in. Dzień Budowlańca, Tydzień Bezpieczeństwa,
  • pracę w organizacji dla której bezpieczeństwo pracowników jest priorytetem – jesteśmy jednym założycieli i aktywnym członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie,
  • połączenie tradycji (wieloletniej historii na polskim rynku) z nowoczesnością (jesteśmy szeroko zaangażowani we wdrażanie BIM i technologii cyfrowych),
  • możliwość pracy zdalnej w wymiarze 4 dni w miesiącu.
Nasza historia zaczęła się w 1945r. od odbudowy mostów po II wojnie światowej. W Warszawie, gdzie mamy główną siedzibę, niemal wszystkie mosty zostały zbudowane lub przebudowywane właśnie przez naszą firmę.

Jako generalny wykonawca realizujemy projekty na terenie całej Polski, we wszystkich kluczowych obszarach budownictwa: ogólnego, przemysłowego, energetycznego, infrastrukturalnego oraz ochrony środowiska.

Nasz zespół tworzy obecnie ponad 800 pracowników Mostostalu Warszawa S.A., i niemal 1500 w całej grupie kapitałowej.

Jesteśmy firmą notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1993 roku. Od 1999 roku naszym strategicznym partnerem i udziałowcem jest ACCIONA – międzynarodowa organizacja zatrudniająca ponad 39.000 pracowników w ponad 40 krajach na świecie.
W naszej działalności kierujemy się 3 wartościami, którymi są: BEZPIECZEŃSTWO, INNOWACYJNOŚĆ i ZESPÓŁ.
Wysyłając do nas swoje cv prosimy o zamieszczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1a Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.”