Ogłoszenie numer: 4259949, z dnia 2021-02-22

Instytut Hematologii i Transfuzjologii poszukuje kandydata na stanowisko:

Pracownik laboratoryjno-techniczny (diagnosta)

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Opis stanowiska

Pracownik laboratoryjno-techniczny (diagnosta) w projekcie „Rozpoznanie nawrotu chłoniaka DLBCL i kwalifikacja do leczenia drugiej linii w oparciu o nowy algorytm diagnostyczny oceniający stężenie krążącego nowotworowego DNA - prospektywne badanie 2 fazy” finansowanym z grantu Agencji Badań Medycznych.

Zakres obowiązków:

  • Współudział w planowaniu eksperymentów i badań w zakresie sekwencjonowania nowej generacji i ddPCR.
  • Współudział w opracowaniu standardowych procedur operacyjnych (SOP) dotyczących przygotowywania bibliotek, sekwencjonowania nowej generacji, ddPCR.
  • Przygotowanie bibliotek do sekwencjonowania nowej generacji.
  • Wykonywanie sekwencjonowania nowej generacji.
  • Współudział w analizie wyników sekwencjonowania nowej generacji.
  • Przygotowanie próbek i wykonywanie ddPCR.
  • Współudział w analizie wyników ddPCR.
  • Wsparcie w zapewnieniu prawidłowego działania aparatury badawczej.
  • Wsparcie w przygotowywaniu i realizacji zamówień odczynników i materiałów zużywalnych.
  • Współpraca z zespołem projektowym w zakresie powierzonych obowiązków.
  • Uczestniczenie w spotkaniach zespołu projektowego.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe (biologiczne, diagnostyka laboratoryjna, biotechnologia lub kierunki pokrewne).
  • Wiedza na temat podstawowych technik biologii molekularnej: izolacja i analiza kwasów nukleinowych; PCR, w tym ddPCR, RT-PCR; sekwencjonowanie, w tym sekwencjonowanie nowej generacji.
  • Umiejętności manualne, dokładność.
  • Umiejętność samodzielnej organizacji pracy.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Rzetelność i zaangażowanie w realizację powierzonych obowiązków.
  • Dobra znajomość języka angielskiego (literatura fachowa).
  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera.

Dodatkowym atutem będą:

  • Doświadczenie w pracy w laboratorium biologii molekularnej/biochemicznym/analitycznym.
  • Czynne prawo wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego.

Oferujemy

  • Interesującą i samodzielną pracę w zaangażowanym i ambitnym zespole.
  • Możliwość rozwoju zawodowego.
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas trwania projektu (6 lat).
  • Dodatkowe benefity (dofinansowanie wypoczynku indywidualnego, karta sportowa).